Stravování a jídelničky

Nekonečný boj s váhou

Nekonečný boj s váhou

Příspěvekod lahvi » sob 20. pro 2014 0:50:27

Ahoj. Je mě 29. Muj problem je, že jsem se od nějakých 19ti let nedostal přes 60 kg. O té plnoletosti se pohybuju stále na 55-61kg.
Za tu dobu jsem toho hodně načetl o tom, jak cvičit, jak se stravovat. Samozřejmě xkrát se stalo, že jsem se obojímu pečlivě věnoval, vydrželo to x měsíců, dostal jsem se na 60 kg, pak přišla nějaká nemoc nebo moc práce a na cvičení nebyl čas. Pár týdnů jsem vynechal a třeba půlroční snažení během 3 týdnů bylo hned pryč. Je to fakt frustrující. Znovu začít a dokopat se k tomu je vždy nejtěžší, takže jsem to někdy vypustil třeba na půl roku úplně.
Ohledně jídla..mam načteno, které potraviny ano a ne...jen si to tedy nepočítam ty hodnoty, nechci být úplný otrok toho všeho. Ale tak když jim pravidelně ovesné vločky, ovoce, tvaroh, sušenou syrovátku, maso, ryby, rýži, těstoviny, vajíčka, ... nezdravá tučná jídla vynechávam, tak snad proboha to musí být ok. Když jsem užíval sacharidy a proteiny, samozřejmě jsem užíval více sacharidů. Ono to taky ale něco stojí. Pak pár týdnů vynecháte a je vše zas pryč. Navíc doplňky jsem začal špatně snášet..což je u mého typu s rychlým metabolismem divné. Jeden čas jsem si kupovali i Nutridrinky. Ale ani potom jsem moc nepřibral.
Měli byste nějaké rady na potravinové doplňky, které se dobře snáší a nemusím hned za jedno balení dát 1000 Kč? Jakou zkušenost máte s třeba takovými Nutrikašemi a podobnými věcmi? Já už vážně nevím, co zkusit.
lahvi

Re: Nekonečný boj s váhou

Příspěvekod lahvi » sob 20. pro 2014 0:53:08

V podstatě nemám žádný tuk. Můžu jíst jak prase a nic. Aby bylo něco vidět musím jíst jak prase a k tomu pořádně cvičit. Pravidelně cvičit..jinak to zas hned sleze i když do sebe sypu cokoliv. POmohli by třeba nějaké krevní testy u výživového poradce, které by mohli odhalit, co přesně mi chybí? ..
lahvi

Příspěvekod Sobík » pon 22. pro 2014 10:46:56

Ahoj,

jako ryzí ektomorf je třeba ze stravy vytěžit maximum energie a ke zvýšení svalové hmoty a tím i váhy pak jet objemový trénink. Cvičit můžeš doma (ale znamená to vyšší investici do vybavení, protože cvičit pouze s vlastní vahou nebude ve tvém případě tolik přínosné) nebo lépe ve fitku v rámci nějaké permice (výhodou je, že tamní trenér tě může kontrolovat, pomoci a poradit ti). Investoval bych do kvalitního gaineru pro snadnější zvýšení energetického příjmu a zbytek živin pak získával z pevné stravy. To samé platí o tucích, živočišné omezovat, nenasycené rostlinné užívat ve velkém (panenské olivové, řepkové, konopné, ořechy, mořské ryby) - desítky gramů denně. Důležité je začít a vydržet. Myslím si, že na svůj metabolismus jíš málo, což se pak ve dlouhodobém měřítku projevuje tím, že navýšená hmotnost jde opět dolů ve chvíli, kdy přestaneš zcela cvičit.

Výživový poradce, který tě přeměří a nabídne ti osobní kontakt, ti jistě může dobře poradit a posunout tě dál. Šel bych do toho.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod HonzaS » úte 23. pro 2014 9:42:39

lahvi píše:Ahoj. Je mě 29. Muj problem je, že jsem se od nějakých 19ti let nedostal přes 60 kg. O té plnoletosti se pohybuju stále na 55-61kg.
Za tu dobu jsem toho hodně načetl o tom, jak cvičit, jak se stravovat. Samozřejmě xkrát se stalo, že jsem se obojímu pečlivě věnoval, vydrželo to x měsíců, dostal jsem se na 60 kg, pak přišla nějaká nemoc nebo moc práce a na cvičení nebyl čas. Pár týdnů jsem vynechal a třeba půlroční snažení během 3 týdnů bylo hned pryč. Je to fakt frustrující. Znovu začít a dokopat se k tomu je vždy nejtěžší, takže jsem to někdy vypustil třeba na půl roku úplně.
Ohledně jídla..mam načteno, které potraviny ano a ne...jen si to tedy nepočítam ty hodnoty, nechci být úplný otrok toho všeho. Ale tak když jim pravidelně ovesné vločky, ovoce, tvaroh, sušenou syrovátku, maso, ryby, rýži, těstoviny, vajíčka, ... nezdravá tučná jídla vynechávam, tak snad proboha to musí být ok. Když jsem užíval sacharidy a proteiny, samozřejmě jsem užíval více sacharidů. Ono to taky ale něco stojí. Pak pár týdnů vynecháte a je vše zas pryč. Navíc doplňky jsem začal špatně snášet..což je u mého typu s rychlým metabolismem divné. Jeden čas jsem si kupovali i Nutridrinky. Ale ani potom jsem moc nepřibral.
Měli byste nějaké rady na potravinové doplňky, které se dobře snáší a nemusím hned za jedno balení dát 1000 Kč? Jakou zkušenost máte s třeba takovými Nutrikašemi a podobnými věcmi? Já už vážně nevím, co zkusit.

Ahoj lahvi, jsem ektomorf, měřím 200cm a do 27 let jsem i při tvrdé dřině v posilce přibral jen pár kilo. Byl jsem i tak na 80 kg. Pak jsem na to přišel. Je to jídlo. Během 2 let jsem přibral 15 a během dalších dvou dalších 15. Svalové hmoty samozřejmě. Tady je můj životní recept: ovesné vločky. Tuny vloček. Jediný způsob jak jich do sebe dostat dost je rozmixovat tyčovým mixérem a rychle vypít. Když dáš 2x denně místo svačiny 200g vloček a budeš cvičit základní cviky s max. 12 opakováními, budeš přibírat. Každý začne přibírat. A když náhodou ne - víc vloček. Mixoval jsem je s mlékem a ochutil kakaem. Vždy tolik mléka, abych to mohl snadno pít. (z nutričního hlediska je ideální to mixovat s vodou, ale to je nepoživatelný hnus)
Je třeba to rozmixovat a vypít rychle, než vločky nabobtnají - tzn. asi do 1 minuty od namočení. Jinak to do sebe nedostaneš. Myslím že obecně do sebe nejde dostat tolik jídla za tak krátkou dobu jako tímto způsobem. Vločky jsou geniální - kvalitní dlouhé cukry, vysoký podíl bílkovin a ještě hromada vlákniny, která čistí střeva. Je to nejlevnější a nejúčinnější gainer ever.
HonzaS

Zobrazit nabídku

Příspěvekod lahvi » úte 23. pro 2014 11:29:45

Díky za rady. Půjdu ochotnat pár přípravků do posiloven. Vločky si sypu ráno do tvarohu, jogurtu, dokonce i do sušené syrovátky a dochutím kakaem. Zkusím tedy ještě přidat :P
lahvi

Zpět na Stravování a jídelničky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se