Stravování a jídelničky

Hubnutí

Hubnutí

Příspěvekod Siki82 » pát 19. úno 2016 9:44:39

Ahoj,
snažím se o redukci tuků a potřeboval bych poradit, jaký jídelníček správně zvolit, aby mé snažení bylo efektivnější.

Cvičím min. 6x týdně na eliptickém trenažéru v tepovce od 65-75% své maximální tepové frekvence.

Snažím se u toho pravidelně jist, ale můj kalorický denní příjem
dosáhne max. výše mého bazálního metabolismu.Nevím zdali je to správně,proto bych potřeboval poradit jestli mám svůj příjem zvýšit/snížit nebo nechat na této úrovni.Případně poradit,jaký denní přísun sacharidů/bílkovin/tuků by byl ideální.

Je mi 33let, měřím cca 190cm a vážím 97kg

Moc děkuji za případnou odpověď.
Siki82
 

Re: Hubnutí

Příspěvekod Sobík » pát 19. úno 2016 10:21:07

Ahoj,

cvičení 6x týdně je v pořádku, doplnil bych jej však ještě o celotělový silový trénink, nejlépe s přidanou zátěží. Jednak pomůže s pálením kalorií a zároveň omezí svalové úbytky, které u aerobního pohybu mohou nastat, pokud svalová vlákna nejsou zatěžována. Jel bych například 4x týdně eliptical + 2x týdně silový trénink a nebo 4x týdně eliptical + 2x týdně silový trénink a na jeho konci ještě eliptical.

Přijatá energie by měla hodnotu bazálního metabolismu přesahovat (o stovky až tisíce kJ - zde záleží na mnoha faktorech), jinak může tělo co se týče redukce začít stagnovat. Ohledně rozložení živin bych se odrazil od základního trojpoměru - 50% sacharidy, 25% bílkoviny, 25% tuky s dodržováním racionálně složeného jídelníčku, ve kterém bych při tak časté fyzické aktivitě suplementoval vitamíny a minerály.

Pokud máš hodnotu bazálního metabolismu změřenou přístrojem, pravděpodobně znáš i doporučené množství energetického příjmu. Pokud jí máš pouze teoreticky spočítanou, lze i doporučený příjem dopočítat vzhledem ke konečné hmotnosti, které chceš v první fázi dosáhnout. Každopádně jsou to stále jen čísla, stále musíš sledovat, jak na vše tvé tělo reaguje a podle toho dál postupovat - upravovat jídelníček, měnit tréninkové metody, přizpůsobovat se dennímu režimu.
Lavita - Sobík
Sobík
 
Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014
 
Příspěvky: 782
Bydliště: Lanškroun

Zobrazit nabídku

Re: Hubnutí

Příspěvekod Siki82 » pát 19. úno 2016 10:36:23

Díky moc za radu..
Siki82
 


Zpět na Stravování a jídelničky

cron
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se