Stroje a pomůcky

Posilovací bench lavice inSPORTline Light

Posilovací bench lavice inSPORTline Light

Příspěvekod Mankind » úte 09. úno 2016 10:07:38

Zdravím, rád bych si koupil tuto posilovací lavici:
https://www.insportline.cz/701/posilova ... line-light

Nejsem odborník, tak jsem se Vás chtěl zeptat, jestli je možné, z důvodu malého prostoru tuto lavici po každém tréninku zase rozložit a jestli se tím nějak nebude postupně ničit. A potom ještě jeden dotaz, ohledně maximální nosnosti. Na stránkách je uvedeno 100 kg, to znamené, že pokud vážím 70kg, tak na bench si můžu naložit jen 30kg, aby lavice nepraskla, nebo se pletu? Děkuji za odpověď.
Mankind

Re: Posilovací bench lavice inSPORTline Light

Příspěvekod Sobík » úte 09. úno 2016 10:35:27

Ahoj,

vybranou posilovací lavici bych nedoporučil hned z několika důvodů:

Malá nosnost - je vhodnější spíš pro ženy o nízké hmotnosti, kterým těch pár desítek kilo na kotoučích bude stačit. Pravděpodobně tu bude existovat neurčitá hmotnostní rezerva, ale při přetěžovaní se brzy lavice může rozviklat, slabé jekly deformovat, a cvičení na ní bude dost nebezpečné.

Nemožnost variability - všechno je zde dost namačkané na sobě a při cvicích s dlouhou činkou, kdy je potřeba širší úchop, to může lehko překážet.

Určitě bych také lavici často nerozkládal. Opotřebení spojů se v takovém případě dříve či později projeví na jakémkoli zařízení.

Záleží na cvicích, na které lavici potřebuješ. Možná by stálo za úvahu, koupit si bytelnější jednoduchou lavici a k ní stojan na dlouhou činku. Zabere méně prostoru a celková manipulace bude snazší.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zobrazit nabídku

Re: Posilovací bench lavice inSPORTline Light

Příspěvekod Mankind » úte 09. úno 2016 11:02:40

Děkuji za odpověď. V podstatě mám možnost cvičit veškeré partie, ale ne bench, tak protojsem chtěl koupit tu lavici. Napadlo mě koupit obyčejnou lavici a k ní ten stojan na činku, ale když jsem se díval na ceny, tak jsem narazil na tuto lavici viz. výše a cenově se mi zdála výhodná, ale asi máte pravdu :)
Mankind

Zpět na Stroje a pomůcky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se