Vše ostatní o posilování

Kdy během dne

Kdy během dne

Příspěvekod Kristýna » pon 22. črc 2013 7:11:16

Dobrý den, mám prosím dotaz. Kdy během dne je nejlepší cvičit, konkrétně myslím kruhový trénink. 45minut trvající. Lépe ráno po probuzení ještě před snídaní nebo odpoledne mezi svačinou a večeří. Děkuji moc za odpověď. K.
Kristýna

Re: Kdy během dne

Příspěvekod jiri1995 » pon 22. črc 2013 12:58:37

Kristýna píše:Dobrý den, mám prosím dotaz. Kdy během dne je nejlepší cvičit, konkrétně myslím kruhový trénink. 45minut trvající. Lépe ráno po probuzení ještě před snídaní nebo odpoledne mezi svačinou a večeří. Děkuji moc za odpověď. K.

To hodně záleží na tvém uvážení...Já osobně teď o prázdninách chodím ráno vždy od 9:00 a docela mi to vyhovuje. Určitě bych ale hned po probuzení nevolil cviky zatěžující páteř, protože kostra člověla je převážně po ránu hodně "ztuhlá" a nepřipravená na těžké cviky typu dřepů, přitahování velké činky v předklunu a podobně. Ale dá se to částěčně napravit střečinkem hned po probuzení, pozor nikdy ne před posilovaním, když nepočítám klasické zahřátí kloubů, šlach a svalů. Vždy po posilování. ;)
PORÁŽKA JE STAV MYSLI; NIKDO NENÍ PORAŽEN, DOKUD PORÁŽKU NEPŘIJME JAKO SKUTEČNOST.
Bruce Lee
jiri1995

Příspěvekod Sobík » úte 23. črc 2013 9:33:21

Za sebe preferuji a lidem doporučuji odpolední až večerní dobu (při jednofázovém tréninku), kdy už je krev dostatečně nasycena glukózou a člověk pak do cvičení dokáže vložit více energie. Svačina je také vždy energeticky menší porce jídla během dne, takže při cvičení po ní nebude nestrávené jídlo překážet v žaludku.

Cvičit před snídaní silový typ tréninku nepovažuji za vhodné právě z výše uvedeného nedostatku krevního cukru po spánku, takže tělo začne dříve hladovět a dostaví se rychlý úbytek sil, což může vést k nesprávnému provádění cviků či zranění.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Roman » stř 24. črc 2013 6:51:26

Kľudne sa dá aj zavčas ráno, už o 5:30 sa dá riadne zarezávať, mne to v lete vyhovuje, pretože poobede / večer už býva tak teplo, že to teplo ma viac vyčerpá ako cvičiť zavčas ráno. Výhodou je, že má človek poobede / večer voľný čas na iné aktivity.
Roman

Zpět na Vše ostatní o posilování

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se