Vše ostatní o posilování

Žádam o radu do začátku

Žádam o radu do začátku

Příspěvekod Eres » stř 10. pro 2014 10:38:52

Zdravím
Chtěl bych pomoct na začátku mé cestu potřeboval bych pár rad ohledně cvičení, stravy a hubnutí.
Abych se přestavil je mi 15 a mám 125 kilo a bydlím v novojičínském kraji když jsem byl malý tak jsem měl problém se štítnou žlázou a lékaři jsi toho nevšimli takže jsem masivně nabral a když se váha ustálila tak jsem ji nebyl schopný redukovat, moje možnosti abych zhubl jsou velmi omezené kvůli mnoha faktorům za prvé nechodím ven kvůli tomu že jsem jako menší byl šikanován a přestoupil jsem na jinou školu do vedlejší vesnice díky depresím jse ted bojím jít ven abych nepotkal bývalé spolužáky nebo lidi. Nějakou speciální stravu jsi taky nemohu dovolit kvůli tomu že nemáme moc peněz.Doma mám činky a starší rotoped.
Abych se dostal k mým dotazům
1.Když budu posilovat je možné že zhubnu ?
2.Jestli by byl někdo ochotný a napsal jaké stravy jse vyvarovat a co je dobré jíst na hubnutí
3.Čeho jse mam vyvarovat při cvičení a hubnutí
4.Nějaké rady.
Doufám že jse najde někdo ochotný mi poradit.
Děkuji předem
Eres

Re: Žádam o radu do začátku

Příspěvekod Sobík » stř 10. pro 2014 12:33:00

Ahoj,

prvně ke tvým otázkám:
1. Obecně až tak nezáleží na tom, jakou aktivitu zvolíš (zda silový nebo kardio trénink), ale zda budeš hubnout, je odvislé od skladby tvého jídelníčku.
2. Jídelníček by měl být složen za základě obecných racionálních doporučení. Je ale vhodnější, pokud si jeden dva dny budeš zapisovat, co jíš a následně to sem vložíš ke zkouknutí a případné revizi.
3. Pro spoustu lidí bývá nejtěžší začít a následně vydržet. Mnohdy je to o překonávání svých silových schopností a to prostě bolí. Je také třeba si uvědomit, že se nejedná o jednorázovou činnost, ale o nutnou změnu životního stylu. Vzhledem k tomu, že jsi byl od mala silnější, bude o to těžší se s tělesnými tuky nyní vypořádat.

Soucítím každopádně s tvojí situací. Na druhou stranu je důležité se s tím vyrovnat, protože psychika člověka podstatně ovlivňuje celkový vývoj a do života to pro tebe jinak bude obrovskou brzdou. Vyjít ven a ukázat se, jak silný po této stránce jsi a co vše jsi pro sebe ochotný udělat, může být pro tebe také jistou formou motivace.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod Eres » stř 10. pro 2014 13:03:56

Jsem rád že jse našel někdo kdo je ochotný mi poradit.
Můj jídelniček je většinou každý týden stejný (na jídlo je to na co jsou peníze).
Snídaně: rohlík se salámem,loupak,lupínky,ovesná kaše, záleží co doma je
Svačina:rohlík se salámem nebo ovoce
Oběd: většinou je to maso se šťávou a bramborem nebo rýži někdy i nudle
o víkendu to je i polévka
Večeře: to co bylo na oběd nebo rohlík se salámem nebo vajčka.
Tohle je většinou moje každodenní strava.Snažím jse jíst malé porce ale někdy se neudržím a dám si hodně protože už mám vážně hlad.
Eres

Příspěvekod Sobík » stř 10. pro 2014 22:29:36

Ta strava je bohužel špatná prakticky od rána do večera. Dokážeš si vypočítat, kolik korun na den si můžeš dovolit za stravu utratit (nejspíš mimo obědy, které bychom řešit tolik nemuseli)? Pokusil bych se ti pak sestavit ukázkový jídelníček takový, který se do tohoto rozpočtu vejde a bude obsahovat kvalitní a výživově hodnotné potraviny. Současná strava tě bohužel daleko neposune. Ať už se budeš dřít sebevíc, organismus nebude mít dostatek živin pro důležité tělesné procesy.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod Eres » čtv 11. pro 2014 5:13:44

Většinou mamka nakupuje den dopředu max do 250 kč na den ale když ji řeknu at mi něco levného koupí tak to není problém. Kdybyste byl tak hodný a řekl jaké potraviny bych měl do jídelníčku zařadit abych měl všechny živiny tak bych to nějak zařídit mohl.
Děkuji předem
Eres

Příspěvekod Eres » čtv 11. pro 2014 19:29:58

Ještě bych rád požádal jestli byste mi mohl napsat co jíst ráno co večer a třeba nějakej ukázkovej jídelníček jestli byste mi mohl navrhnout nebo poslat děkuji předem
Eres

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Sabina » ned 14. pro 2014 20:15:17

Dobrý večer je mi 16 let tancovala jsem 9 let a poslední 1,5 roků netancuji jelikož jsem menší typ měřím 151 a vážím 49 kg chtěla bych mít 45 kg a zpevnit se začinám cvičit doma kliky,švihadlo,strečink,dřepy mohla by jste mi prosím napsat pár rad jak si těch 45 a zpevnění zrealiovat předem díky ;)
Sabina

Zpět na Vše ostatní o posilování

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se