Doplňky stravy

protein na hubnutí

protein na hubnutí

Příspěvekod luisy » pát 18. led 2013 14:22:28

Dobrý den potřebovala bych poradit,
chci zhubnout nějaké to kilo, cvičím pravidelně cca 4x týdně ..kruhový trenink domácí posilování....místo snídaně jsem nyní zvolila proteinový nápoj..mám ale malý problém :

slyšela jsem názor, že 80% bilkovin v proteinu je prý super, ale kdyz chces nabrat svalovou hmotu, ne kdyz chces zhubnout, to telo takove mnozstvi naraz nezuzitkuje kdyz nemusi a zbytecne to jde z tela ven.

Co je tedy vhodnější při dietě a náhradě jednoho hlavního jídla?
Koupit radši dietní Shake Redita cca 25,1g bílkovin a 57g sacharidl ve 100g nebo kvalitní protein např. Formulu 80 Evolution, který má 80g bílkoviny a 5,5gsacharidů ve 100g??

se v tom nejak nemužu vyznat

Prosím o radu a mockrát děkuji za odpověď
luisy

Re: protein na hubnutí

Příspěvekod Sobík » pát 18. led 2013 15:58:06

Ahoj,

volba doplňků stravy se řídí spíše potřebou doplnit chybějící živiny v jídelníčku. Při redukci váhy a domácím cvičení není vyloženě potřeba je užívat. V porovnání s cenou je jejich efekt v takovém případě minimální (ač například prodejci sportovní výživy mohou ve svém zájmu tvrdit opak).

Pokud nyní celou tvojí snídani tvoří pouze koktejl, je to strašně málo, ať už po stránce živin i energie. Jako občasná náhrada svačiny dokáže už ale lépe uspokojit.

V zásadě se vysokoprocentní proteinové koktejly užívají jak do diety, tak při nabírání a záleží na času, způsobu užití a na kombinaci s dalšími doplňky. Ale stále se bavíme spíš o kulturistice.

Nejvhodnější je přijímat bílkoviny přes den v menších dávkách a nepřekračovat doporučené denní množství (u žen při redukci váhy průměrně okolo 1,1 g/kg hmotnosti). Nárazově přijaté množství bílkovin se z těla vyloučí a většinou bez dalších následků, při dlouhodobějším překračování dochází k narušení dusíkové bilance organismu a nastávají závažnější projevy.

Ve tvém případě bych investice do doplňků výživy zvážil. Prakticky jediné rozumné časové okno, kdy bych jej využil, nastává ihned po tréninku. Zde se vyplatí spíše 60% - 70% protein předně pro pokrytí cvičením vyčerpané energie. V ostatních případech stačí cvičit mezi jídly (nejlépe mezi odpolední svačinou a večeří) a veškeré živiny a energii mít pokryté běžnou stravou.

Pár návrhů na vhodnější skladbu snídaně:

• Bílý jogurt, ovesné vločky, kandované ovoce, vlašské ořechy
  • Celozrnné pečivo, tvrdý sýr s tučností do 30% / šunka / vejce vařené natvrdo, zelenina
  • Knackbrot, cottage, med, slunečnicová semínka, ovocná šťáva
  • Pohanková kaše, mléko, ovoce
  • Mléčná rýže, mandle, ovoce
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod doniator » pon 01. črc 2019 14:46:16

Koukám, že to jsou to rady velice zkušeného profesionála. Děkuji Vám taktéž za tyto rady.
A takté se zeptám na Váš názor, suplementy nabízené zde: https://www.bodyflexnutrition.cz/sportovni-vyziva/ jsou prvotřídní? Sleduji totiž pana Borkovce delší dobu a vidím i jeho úspěchy, tak si říkám, že jisto jistě nebude nabízet špatný produkt :)
doniator

Příspěvekod DaliborTrost » pon 08. črc 2019 12:11:14

Dobrý den. Především bych vám chtěl poděkovat za přínosné informace ohledně cvičení, které mi pomáhá. Zároveň bych se chtěl zeptat ohledně kreatinu, který používáte ? Koukám do nabídek https://www.actifit.cz/kreatin , ale stále si nejsem jistý, který je ten pravý ořechavý. Předem děkuji a přeji mnoho úspěchů
DaliborTrost

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Sobík » čtv 11. črc 2019 22:13:52

Zkoušel jsem různé varianty (mono, krealkyn, CEE) a podle osobního pocitu mi připadal nejúčinnější klasický práškový monohydrát. Plusem je také nižší cena a mínusem šílená chuť, která přímo navádí kombinovat jej s dalšími suplementy. Každopádně, co bylo dobré pro mě, nemusí platit u jiných, proto vyzkoušením více doplňků na kreatinové bázi člověk rozhodně nic nezkazí.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zpět na Doplňky stravy

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 1 návštěvník

Přihlásit se