Poradna

nevolnost při cvičení

nevolnost při cvičení

Příspěvekod Medabeda » sob 24. bře 2012 18:33:36

Zdar,
mam problém a napadlo mě zkusit sem napsat.. už nějakou dobu pravidelně cvičim a teď se mi stává, že se mi po dvaceti minutách udělá blbě. už nejsem schopnej nic odcvičit, občas mam i problém zvednout se ze země a začít dělat něco jinýho. co bych mohl dělat špatně?
Medabeda

Re: nevolnost při cvičení

Příspěvekod petan » sob 24. bře 2012 19:17:41

Zdravím,
první, co mě napadlo, byla špatná strava. Zkus se najíst vždy 60 až 90 minut před tréninkem. Nesmíš jíst nic tučného a těžko stravitelného, dobrou volbou je například ovoce, celozrný chléb nebo rýže. 10 minut před začátkem cvičení si dej pár kousků čokolády a uvidíš, že se ti bude cvičit hned lépe.
Domácí posilovna
petan

Petr Bruch
Instruktor fitness

Příspěvekod Sobík » sob 24. bře 2012 20:13:04

Ahoj, pokud cvičíš opravdu tvrdě pij také během toho hodně vody nebo si zakup (ve fitku, v cyklosportu) nějaký iontový nápoj, který ti zároveň dorovná hladinu ztracených minerálů a energii. Dbej i na správnou techniku dýchání. Stavy, které popisuješ, připomínají nedostatek cukru (energie) a s tím už by mělo zamést co popisuje petan výše. Souvislost samozřejmě ale může být i jinačí, a tak budeme rádi, když se brzy ozveš s dalšími informacemi.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod Hannah » ned 25. bře 2012 18:28:57

Taky mě napadá nevhodná strava - buďto moc, nebo málo.
Pro představu:
- po vydatném jídle teče 62% minutového srdečního výdeje do trávicí soustavy
- při nejvyšší fyzické zátěži teče skoro 75% MSV do kosterního svalstva
Netřeba ani dodávat, že zejména mozek a srdce nelze úplně škrtnout, aby si člověk spočítal, že tyhle dvě činnosti prostě nejdou dohromady.

Nebo naopak nedostatek energie - libové bílkoviny a zelenina jsou sice super potraviny, ale mizerný "předkrm" před cvičením, protože jejich trávení je velmi náročné.
Obecně vzato, pokud něco nadlouho zasytí, potom se to náročně tráví.
Hannah

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Medabeda » ned 25. bře 2012 18:34:47

Všechno vyzkoušim a dam vědět, díky! :)
Medabeda

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se