Poradna

posilování Quadricepsu

posilování Quadricepsu

Příspěvekod Omerta7 » úte 25. srp 2015 13:22:46

Ahoj,
jsem už více než měsíc po operaci plastiky LCA a lékař mi doporučil plavání, výklus, kolo a posilování hlavně stehenního svalu. Můžete mi, prosím, nějaké konkrétní cviky doporučit? Do posilovny a také na doma. Díky moc.
Omerta7

Re: posilování Quadricepsu

Příspěvekod KubaK » pát 28. srp 2015 7:21:37

Ahoj,
základním cvikem na čtyřhlavý sval stehenní jsou dřepy. Nejsem si ale úplně jistý, jestli po operaci by ti nebyly akorát na obtíž. Musíš vyzkoušet sám. Dalším cvikem, při kterém se zapojuje tato svalová skupina jsou výpady (často doporučované na cvičení hýždí). Existuje také cvik na zpevnění právě kolenních vazů a svalů stehenních a to bez namáhání kolenního kloubu. Provádět se dá kdekoliv, na židli doma i v posilovně. Provedení je následovné - sedneš si na židli nebo nějakou lavici, natáhneš nohu tak, aby byla v koleni mírně pokrčená a byla ve vzduchu. Pak akorát nohu zvedáš nahoru a dolu. Pro posílení bych volil větší počet opakování (20x dvě až tři série).
V posilovně na přední svaly stehenní existují i stroje. Nejlepší, při kterém se rovněž tolik nenamáhá kloub, je tzv. předkopávání. Jedná se o stroj, kde sedíš a ve žlábku u nártu máš umístěné závaží, které pohyby v koleni zvedáš. Dalším strojem je stroj na dřepy, kde si můžeš volit jakou váhu budeš zvedat.
Pokud bys chtěl ještě s něčím poradit, napiš sem email a tak se domluvíme.
S pozdravem, Kuba.
KubaK

Příspěvekod Omerta7 » úte 01. zář 2015 16:21:43

Díky za radu. Dřepy mi problém nedělají, už je i cvičím s pomocí TRX na rehabilitacích. Spíš bych potřeboval nějak rozumně poradit nebo vytvořit týdenní plán, který by zahrnoval posilování, plavaní, kolo a výklus. Jak často a jaké intervaly volit abych si ještě více neublížil? Děkuji.

můj email: ac.merta@seznam.cz
Omerta7

Zobrazit nabídku

Příspěvekod aaa » pát 01. lis 2019 12:04:22

Předkopávání je naopak jeden z těch nejmíň zdravých a vhodných cviků. Radši bež na legpress
aaa

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se