Poradna

Délka tréninku

Délka tréninku

Příspěvekod Jenda » čtv 20. dub 2017 13:25:43

Dobrý den,

měl bych dotaz ohledně délky tréninku pro nabírání sval. hmoty.
Cca 4 měsíce cvičím 2x týdně:

s dlouhou činkou 25kg
3x15 dřepy
3x15 výpady
3x15 mrtvé tahy

s dlouhou činkou 22,5kg
3x15 přítahy k hrudníku
3x15 tlaky nad hlavou ve stoje
3x10 biceps. zdvih

3x15 zkracovačky
3x15 obrácené zkracovačky

Za tu dobu to nějaké výsledky má (začínal jsem na váze 20kg), jde mi ale o to že mě to celé zabere nečo lehce přez hodinu, a už jsem se na několika stránkách dočetl, že by měl ideální trénink na nárůst hmoty trvat cca 45 minut.
Takže k dotazu, mám nějak upravit cviky (např. jen 2 série, některé cviky vynechat...) abych se dostal na těch 45 minut, nebo by to bylo zbytečné?

Díky
Jenda

Re: Délka tréninku

Příspěvekod Sobík » čtv 20. dub 2017 14:45:42

Hezký den,

ono nezáleží až tak na délce, ale předně na intenzitě a průběhu samotného tréninku. Lehčí trénink může hodinu, hodinu a půl a výjimečně i dvě hodiny přesahovat, trénink s vyšší zátěží to většinou silově nedovolí, ale zase se u něho předpokládají delší pauzy mezi sériemi a cviky. Takže neexistuje jednoznačné stanovisko. Ideálně je cvičit tak dlouho, dokud tělo samo nenapoví, že už začíná mít dost.

Každopádně pro růst svalů je hlavně u základních cviků (dřepy, mrtvý tah či bechpress) na největší svalové partie důležité pracovat s větší vahou. Proto je lepší si na činku naložit tolik, aby sám sebe člověk pro jednu sérii omezil na maximálně 10 opakování. Lze k tomu přistoupit i logicky. Pokud udělám 3x15 dřepů s 25kg činkou, odtahá sval 1125 kg. Pokud udělám 8x5 dřepů s 40kg činkou, vyvinu ve výsledku zátěž 1600 kg.

Když to jen shrnu, nemá smysl řešit maximální čas tréninku, který někdo někde navrhuje. Pro svalový růst je potřeba dát tělu řádně zabrat a jestli to někdo stihne za půl hodiny a někdo jiný na to potřebuje hodinu už je pak zcela jedno.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Re: Délka tréninku

Příspěvekod Jenda » čtv 20. dub 2017 15:36:25

Dobře, díky. Zkusim zvýšit váhu a poupravit série, uvidíme co to udělá :)
Jenda

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Přihlásit se