Poradna

Nerovnoměrnsot svalů

Nerovnoměrnsot svalů

Příspěvekod Lucius123 » čtv 18. kvě 2017 17:20:32

Zdravím,

mezi mé oblíbené sportovní disciplíny patří fitnes a fotbal. Nedávno jsem si zde četl článek o správném držení těla a zjistil jsem, že mám nerovnoměrné postavení prsních a lopatkových svalů (jeden větší jeden menší). Tak jestli bych mohl poprosit o odpověd. Děkuji. :)
A dále, pokud pocituji občasné prasknutí v kolenním kloubu, nikoliv bolestivé, pouze zaslechnu zvuk. Spíše při rychlých změnách do stran. Jedná se o vodorovnost chodidla? Občas když se postavím a zapřu se o kotníky, tak se mi zdá chodidla vychylují. Nebo měl bych se spíše zaměřit na lepší protahování abych zpevnil svaly? Děkuji :)
Lucius123

Re: Nerovnoměrnsot svalů

Příspěvekod Sobík » sob 20. kvě 2017 6:37:33

Hezký den,

nejde zcela jistě říci v čem může popisovaný stav souviset. Většinou je ale na vině buď genetika (svaly mohou mít různou velikost, odlišný tvar nebo být jinak posazené) nebo po delší období dochází k nerovnoměrnému zatěžování (to je například velmi dobře vidět na pažích například u některých hráčů tenisu). V prvním případě s tím prakticky nejde nic dělat, ve druhém je pak potřeba zvolit speciální trénink, kdy dojde k zaměření se na problematické partie.

Praskání v kloubech není nic neobvyklého ani nebezpečného, pokud není doprovázeno bolestí nebo se okolo kloubů netvoří otoky. Pokud se opět nejedná o generickou záležitost, mohlo by alespoň částečně pomoci vícekrát denně zařadit strečink a klouby také dostatečně stravou vyživovat - to je investice hlavně do budoucnosti, neboť při fotbale i náročných fitness cvicích dostávají slušně zabrat. Zvláštní pozornost je samozřejmě třeba vždy věnovat tomu, aby klouby nebyly vystavovány nepřirozeným polohám.

Ohledně popisovaného vychylování si nyní moc dobře nedokážu představit, jak je to myšleno. Dá se na internetu dohledat fotografie, na které to mohu vidět?
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Přihlásit se