Poradna

Dobrý den

Dobrý den

Příspěvekod Krysař » pon 08. led 2018 20:49:04

Dobrý den je mi 14 let. Asi před 3 měsíci jsem začal sám doma posilovat ale bez jakýh koliv návodů a s nepříliš vysokým úspěchem.Ze začátku jsem sice dost zesílil ale teď mám pocit že už se nikam neposouvám.(Zvládnu sotva 2 shyby.) Mím cílem je zlepšit svou sílu a pohyblivost ale jde mi i o vzhled.Tuto stránku jsem našel náhodou na internetu ale nevím jaký trenink by pro mě byl dobrý.Doma ale nemám žádné vybavení. Dvakrát týdně mám hodinu a půl trenink kungfu.

Co se týče velikosti a váhy : vážím okolo 54 kg a měřím něco přes 170cm.

Prosím poraďte.
Děkuji
Krysař

Re: Dobrý den

Příspěvekod Sobík » pon 08. led 2018 21:27:43

Dva shyby nejsou až tak špatný výsledek. Leckdo neudělá ani jeden. Každopádně je to dobré měřítko. Pokud jsou v tvých očích dva málo, makej tvrdě dál a výsledky se dostaví. Jen je potřeba vytrvat a počkat si na ně.

Ideální pro tebe budou tréninky celého těla, a pokud chceš i nadále cvičit bez jakéhokoli vybavení, hledej si vlastní cesty, jak si cviky dělat těžší ve chvíli, kdy jejich klasické provedení je pro tebe už nenáročné (například když u některého cviku uděláš více jak 15 opakování v jedné sérii). To je cesta, jak být silnější.

Ve 14 letech ještě tělo neprodukuje tolik hormonů, jako začne během puberty. Během ní a po ní můžeš očekávat větší nárůst síly i svalů, ale už teď si na tu dobu můžeš vypracovat dobrý základ.

Zaměřovat se na sílu, na vzhled, na pohyblivost není nijak zvlášť důležité, spíš tě to nyní může nakonec odvádět i špatným směrem. Prostě posiluj a sportuj, všechno to vyjmenované pak přijde.

Pár tipů na tréninky:

Trénink celého těla s vlastní vahou
Kalistenika od základu
Parkour - domácí trénink s vlastní vahou
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zobrazit nabídku

Re: Dobrý den