Poradna

odvodneni

odvodneni

Příspěvekod SEOMAN » stř 14. úno 2018 22:31:46

Dobrý den, mám dotaz. kamarád má problém se zadržováním vody. Máte nějakou radu, bylinky, čaje, popřípadě co vypustit a co přidat do jídelníčku?
SEOMAN
 

Zobrazit nabídku

Re: odvodneni

Příspěvekod Sobík » čtv 15. úno 2018 10:42:09

Obvykle má na vyšší objem zadržovaných tekutin v těle vliv:

  • 1) Nadměrný příjem tekutin
  • 2) Nízký příjem tekutin (tělo se pak přepíná do šetřícího režimu a přijaté tekutiny více zadržuje, což si málokdo uvědomuje)
  • 3) Nevhodný jídelníček

První dva body lze velmi snadno ovlivnit. Třetí bod většinou ukazuje na to, že je skladba jídelníčku velmi odchýlena od racionálních doporučení. Konzument pak například přijímá velké množství sacharidů (ty na sebe vážou vodu) či přehnaně solí a nebo jí slané pokrmy. Na vině též může být nedostatek aktivního pohybu.

Kromě omezení nevhodných potravin, uzpůsobení pitného režimu a doplnění pohybové aktivity, může v tuhle chvíli může pomoci navýšit příjem minerálů, na talíř pokládat více zeleniny a ořechů a pít také kvalitní zelené čaje. Co se bylinek týče, skvělé budou koktejly z prvních jarních kopřiv. Dostupná je také čerstvá máta, jalovec, jitrocel, přeslička. Náročné shánění jednotlivých bylinek mohou velmi usnadnit směsi kvalitních koncentrátů nebo esenciální oleje (pro pomoc s odvodněním a pro zlepšení funkce trávícího ústrojí se hodí například Coldet).

Nejdůležitější je každopádně jít takovou cestou, která je dlouhodobě udržitelná. Nemá smysl kupovat nebo si nechat předepisovat tabletky, které s problémem sice pomohou i při udržování nevhodného životního režimu, protože problémy se opět dostaví jakmile se krabička tablet vyprázdní. A být po celý život závislý na lécích a drahých doplňcích slibujících zázraky, to není zrovna příjemná představa.
Lavita - Sobík
Sobík
 
Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014
 
Příspěvky: 779
Bydliště: Lanškroun


Zpět na Poradna

cron
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se