Poradna

Trenink

Trenink

Příspěvekod Krysař » čtv 04. říj 2018 20:00:12

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak by měl vypadat můj trenink pokud je mím cílem zvýšení síly, a celkově street workout progres. Můj dosavadní trenink vypadá takto:

5 shybů nadhmatem na široko
30 kliků ( počet a tip kliku průběžně měním abych tělo šokoval)
10 vytahování nohou na hrazdě do co nejvědší výšky
4 pistol squats na každou nohu
7 dipů
10 přitahování kolen ve vysu
20 dřepů s výskokem
5 shybů podhmatem

To celé jedu třikrát do kola pauzy mezi cviky se snažím mít minimální a pauzy mezi koly 3 minuty
Předem děkuji za odpověď.
Krysař

Re: Trenink

Příspěvekod Sobík » pát 05. říj 2018 9:15:57

Rozhodně bych zvýšil zátěž pomocí přidaného závaží (kotouče, celé činky, odporová guma, zátěžová vesta).

Vhodnější také bývá ubrat na opakování a přidat na sériích (to už zajistí ta přidaná zátěž) - více jak deset opakování u cviku v jedné sérii není příliš hodnotné, buduje se pak víc kondice.

Činky sice do streetworkoutu moc nezapadají, ale pomohou ke zlepšení výsledků i v něm. Navíc je prakticky nereálné pouze s vlastní vahou pořádně procvičit například nohy (respektive velké svalové partie).
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod Krysař » sob 06. říj 2018 7:24:19

Dobře vyzkoušel bych nějákou přidanou zátěž ale je mi patnáct a slyšel jsem že v tomhle věku není vhodné cvičit s přidanou váhou.
Krysař

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Sobík » sob 06. říj 2018 8:15:00

Na přelomu 15/16 let jsem s činkami běžně cvičil. Ale nepracoval jsem samozřejmě s tak vysokou zátěží jakou si dovolím dnes. Je potřeba být opatrný (neustále), začínat v těchto letech s nižšími vahami a navyšovat je pozvolna. Ono každé půlkilo u shybu navíc bude znát.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se