Poradna

ořechy

ořechy

Příspěvekod julek » ned 05. kvě 2019 17:42:53

Ahoj,
Chtěl bych se zeptat na váš názor na ořechy(pekanové,vlašské,kešu,lískové ,mandle....) respektive jejich směsi s rúznými druhy sušeného ovoce.
Jsem sportovec - dělám atletiku, tréninky ted v období sezony dvoufázově takže výdej energie je značný.
O ořechách a jejich směsích jsem slyšel spoustu názorů např. jíst je pouze jednou denně v malém množství a podobně. Já osobně mám ořechy a směsi ořechů velmi rád, obvykle kupuji tohle: http://soutez.volba-spotrebitelu.cz/pro ... y-go-nuts/ a sním celý balíček, někdy i dva denně.
Zajímá mě jaký na to máte názor na konzumaci ořechů a jejich směsí. ( kdy je jíst , jak často je jíst, jaké množství a sčím je jíst.)
Díky za odpověď
julek

Re: ořechy

Příspěvekod Sobík » úte 07. kvě 2019 10:34:49

Ahoj,

ořechy určitě ano - jsou kvalitním zdrojem zdraví prospěšných tuků a přináší vyšší obsah Omega 3. Díky tomu jsou hodně kalorické (a to platí i o sušeném ovoci, protože rozinky většinou v těchto balíčcích z Albertu množstevně převažují).

Lepší stravitelnosti ořechů lze docílit jejich namočením ve vodě. Organismu to ulehčí práci a nebudou pak tolik překážet v žaludku ani když si je dopřeješ těsně před nebo krátce po fyzické aktivitě. Jinak je můžeš konzumovat samotné či jako doplněk skladby jiné porce klidně v průběhu celého dne, a dávat si jen pozor na to, aby nebránily vstřebávání v danou chvíli důležitějším živinám (předně bílkovinám).

Pokud máš stanovený nějaký plán, měl by ses ho nutričně i energeticky držet a podle toho si určit množství ořechů, které během dne sníš.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod julek » ned 12. kvě 2019 18:19:29

Díky za odpověď. Chtěl bych se ale ještě zeptat na dotaz ohledně večeří - v letním období. Snídaně a svačiny si v poho nachystám, oběd mám v práci ale večeře bohužel moc nestíhám si uvařit. Chci se proto zeptat na několik typů levných večeří, které jsou výživné a nezabírají mnoho času zejména v létě. A jak např. nahradit obvyklou večeři maso+příloha+zelenina.
Díky
julek

Zobrazit nabídku

Příspěvekod julek » pon 20. kvě 2019 16:50:53

Protože fakt už nevím co jíst :D
julek

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se