Poradna

názor na jídelníček

názor na jídelníček

Příspěvekod Breeeta » stř 21. srp 2019 18:43:46

Dobrý den,
Jsem aktivní člověk, dělám rychlostní kanoistiku. Takže trénink si myslím že je zde zbytečné řešit. Pohybu mám dostatek. Mám pouze dotaz ohledně mého jídelníčku. Jestli něco pozměnit nebo potraviny, kterým se vyhýbat popřípadě nekonzumovat.
Díky za odpověď

Snídaně: 6:00 - kaše( 50g jáhly+300ml mléko+med+mák+domácí marmeláda+skořice)
Svačina: 9:00 - toast ( 2 plátky celozrnného toast. chleba + 50g šunka 95 %masa + 50g sýr eidam 20% + vejce + zelenina)
Svačina 2:11:00 - banán + kefírové mléko neochucené
Oběd 13:00 - chodím do místní jídelny, např. dnes: špenát +vepřové+bramborové knedlíky, včera: pečené kuřecí stehno + rýže, zítra: zapečené rybí filé + bramborová kaše
16:00 - 18:00 - trénink
Večeře: 19:00 - losos + těstoviny + zelenina
Breeeta

Re: názor na jídelníček

Příspěvekod Sobík » pon 26. srp 2019 9:40:13

Skladba za mě naprosto v pohodě.

Jak časté a intenzivní tréninky jsou? Jde to zmáknout v rámci jídelníčku bez suplementů? Když vidím, že trvají okolo dvou hodin, přijde mi pak časové okno mezi obědem a večeří dost široké.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod Breeeta » úte 27. srp 2019 6:13:33

Musím říct že tréninky máme vcelku drsné. Obvykle se to střídá - pondělí ,středa,pátek jezdíme na kajaku + nějaký běh a uterý až čtvrtek je posilovna.V sobotu zpravidla chodíme běhat do lesa nebo jenom se tak vyjet na vodu pokud nejsou závody.
Neděle se pak nese v duchu regenerace. Tréninky trvají zhruba 2 hodiny ale někdy i déle. Co se týče jídla trochu s tím bojuju. Od snídaně přes svačiny až po oběd je to v klidu. Menší problém nastává po obědě. Snažím se jíst poslední jídlo asi 3 hodiny před tréninkem.
Mám to tak vyzkoušené protože když jezdíme nebo běháme či chodíme do posilovny tak prostě nemůžu mít plný žaludek. Jak jste psal ohledně toho časového okna, tak souhlasím že je velké. Např. minulý týden jsme trénovali od čtyřech skoro až do osmi a musím říct že když usilovně trénujeme tak se snažím nejíst, ale nevím jestli to není chyba takovou dobu hladovět. Někdy když skončíme později nemám vůbec hlad, ale najíst se zkrátka musím. Např. když jsme trénink končili v osm v devět jsem dorazil domů tak jsem si ihned dal normální večeři (maso+příloha).
Ovšem jíst půl hodiny před spánkem není moc dobré, ale moc nemám na výběr.
Suplementy žádné neužívám.
Kdybyste měl jakoukoliv radu co byste mi doporučil ohledně ještě lepšího způsobu stravování, tak za ni budu rád.
Díky
Breeeta

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Jandy » pon 30. zář 2019 12:07:22

Určitě bych tam mezi obědem a večeří šoupnul nějakou sacharidovou svačinu, přeci jen píšeš, že tréninky jsou dost náročné a potřebuješ ten trénink z něčeho živit.
"Život je pro mě být neustále hladový. Význam života není pouze existovat, přežít, ale jít kupředu, stoupat nahoru, dosáhnout úspěchů, zvítězit." — Arnold Schwarzenegger

Obchodní zástupce ve firmě Attackpromotion
Jandy

Zpět na Poradna

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se