Tréninkové plány

Měsíční tréninkový plán na břicho

Měsíční tréninkový plán na břicho

Příspěvekod jiri1995 » pon 04. úno 2013 17:51:49

Ahoj Sobíku,

Potřeboval bych od profesionála tedy od tebe poradit jestli bych mohl dosáhnout nějakých výsledku na břiše. Začal bych od 1.2.2013 a končil bych 28.2.2013. Asi si říkáš, že se zaměřuji pouze na břicho, ale to je omyl, protože cvičím celé tělo rovnoměrně stejně...ale přiznávám, že mám oblíbenou svalovou partii a to jsou bicepsy a tricepsy. Vím, že aby mi na břiše vynikly svaly tak musím především zhubnout a to se snažím. Na břiše a to především na podbřišku mám tkz. pneu což je hrozné, protože boky už mám celkem hubené. Vím, že to je i otázkou stravy, ale to už mám po menších zkušenostech zmáknuté. V posilovně jsem 4x týdně a břichu se věnuji 2x týdně. Dny kdy v posilovně nejsem cvičím občas doma. Můj sen je mít jednou břicho jako Bruce Lee, který neměl na břichu ani 1% tuku, pouze čistou svalovinu! :shock: . Co by si řekl tomu, kdyby jako on cvičil 40-60 cviků na břicho? Abych ti to usnadnil tak připisuji i některé cviky na břicho (+ osobní rozměry), které cvičím již asi 4 roky.

VÝŠKA: 183 cm
VÁHA: 85,4 kg
VYSNĚNÁ VÁHA: 70-75kg

CVIKY NA BŘICHO,KTERÉ CVIČÍM:
Zkracovačky: 3x max.
Sedy-lehy: 3x max
Zvedy nohou v leže: 3x 20opak.
Šlapání na kole (v leže): 3x 2min
Prkno: 5x 1min
Šikmé zkracovačky: 2x max

P.S. Na závěr jsem se chtěl zeptat co říkáš tomuto videu a jestli bych to mohl do trénink břicha zařadit také?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4hymdWd0PiM ;)
PORÁŽKA JE STAV MYSLI; NIKDO NENÍ PORAŽEN, DOKUD PORÁŽKU NEPŘIJME JAKO SKUTEČNOST.
Bruce Lee
Uživatelský avatar
jiri1995
 
Příspěvky: 72
Bydliště: Praha

Zobrazit nabídku

Re: Měsíční tréninkový plán na břicho

Příspěvekod petan » pát 08. úno 2013 18:16:01

Ahoj Jirko,

zkusím odpovědět a Sobík mě pak může doplnit (ohledně stravy, popřípadě jiných doporučení) :)

Nejprve bych tě chtěl upozornit, že měsíc tréninku není moc, břicho jako Bruce Lee získáš po několika měsících tvrdé dřiny. Ale odrazovat tě nechci, určitě to zkus a uvidíš, co z toho bude.

Pro "vysekané" břišní svaly je naprosto zásadní strava, ta je na prvním místě. Břicho patří k tělesným partiím, kde se tuk hromadí nejvíce (u mužů), proto je třeba zařadit jídelníček, kde tuky omezíš, ale tady o radu požádej spíše Sobíka, který se v jídelníčku vyzná lépe. Dále je důležité tuky z břicha spalovat, toho docílíš aerobním tréninkem (3x týdně 40 minut běhu, popřípadě jízdě na kole nebo na rotopedu).

Cvičit břicho 2x týdně je málo pro člověka s tvým cílem. Nebál bych se cvičit 6x týdně, klidně i každý den (pokaždé zhruba 20 minut).

A k výběru cviků: To video může být hezkou inspirací, pokud to zvládneš. Nevím, jaké jsou tvoje atletické dovednosti, hlavně si dávej pozor a snaž se předejít zraněním. K některým cvikům (např. hned ten první) bych měl výhrady: Je očividně jasné, že ten chlapík pohyb "netahá břichem", ale veškerou práci z 80% přebírají kyčelní flexory (ty svaly, které jsou cítit na přední straně kyčlí), jak je tomu například i u cviku zvedání kolen ve visu. Cvik na videu sice vypadá úžasně, ale nebude tak účinný, jak si myslíš.

Tím tě od toho nechci odrazovat, jako zpestření tréninku břicha to rozhodně není špatný nápad: Ale když budeš cítit spíše namožené kyčelní flexory, než břišní svaly, cvik raději vynech. Cviky, které jsi vypsal, jsou dobré a nemám proti nim výhrady, ty by ti k "dokonalému břichu" pomoci měly.

Další moje doporučení: "Abeceda"- lehni si na záda, zvedni nohy a začni pomaličku psát ve vzduchu písmena od A až do Z. Vsadím se, že do Z nevydržíš ;)

A ještě jeden cvik na závěr: Pořiď si gymball (pokud ho už doma nemáš) a naplň ho ze dvou třetin vodou. Takto naplněný ho sevři v rukou a rotuj trupem ze strany na stranu. Tento cvik stojí za to vyzkoušet, poznáš novou dimenzi "bolesti břicha".

Hodně štěstí a v případě dalších dotazů napiš! Admin
Domácí posilovna
petan
 
Petr Bruch
Instruktor fitness
 
Příspěvky: 17


Zpět na Tréninkové plány

cron
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se