Jednotlivé cviky

Opakování a počet cviků

Opakování a počet cviků

Příspěvekod Jura » pon 04. lis 2013 19:27:52

Zajímalo by mě kolikrát mám jednotlivé cviky opakovat, nebo kolik mám dělat sérií a po kolika, a jak často můžu posilovat (je mi 15)
Předem díky za odpověď. Jura
Jura

Re: Opakování a počet cviků

Příspěvekod Sobík » pon 04. lis 2013 21:45:08

Ahoj,

různé tréninkové plány přináší různé počty sérií i opakování. Záleží tedy na tvém cíli, jakých změn chceš se svým tělem dosáhnout. Projdi sekci s tréninkovými plány a zvol si ten, který je ti nebližší.

V patnácti letech bych však ze začátku doporučoval cvičit s vlastní vahou a postupně přecházet k závaží a jiným cvičebním pomůckám.

Pro správný rozvoj je také důležité zapojování celého svalového aparátu při všestranných sportovních aktivitách.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod VasekS » sob 28. pro 2013 15:42:28

Ahoj, začal jsem tréningový plán co jsem našel na vašich stránkách a mám dotaz.

Mám nejdřív udělat jeden cvik, všechny jeho série a opakování a až pak přejít k dalšímu cviku?
Nebo dát jednu sérii jednoho cviku, dát další cvik, pak další cvik a pak začít znova a dát takhle třeba těch pět sérií?
Díky
VasekS

Příspěvekod Sobík » sob 28. pro 2013 22:23:42

Ahoj,

průběh tréninku se liší plán od plánu. U silových tréninků, až na na několik výjimek (například při supersériích), se cvičí všechny série jednoho cviku po sobě a následně se přechází na další cvik. U kruhových tréninků se naopak po ukončení série jednoho cviku přechází na sérii cviku následujícího. Pokud to v tebou zvoleném plánu není zmíněno, hoď sem prosím odkaz na tento článek, a upřesním ti, jak postupovat.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Sobík » pon 30. pro 2013 8:49:26

U tohoto tedy tréninku postupuješ první variantou, kterou jsi ve svém příspěvku zmínil - všechny série jednoho cviku a následně přejít na cvik další. ;-)
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu

Zpět na Jednotlivé cviky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se