Jednotlivé cviky

posilování předloktí

posilování předloktí

Příspěvekod Doktor.18 » stř 15. led 2014 18:02:21

Kolikrát týdně můžu posilovat předloktí? Každý tvrdí něco jiného. Podle Vás se může 3x týdně, protože je to malá svalová partie. Já mám 2 kroužky modrý a červený a tak nevím kolikrát s nimi můžu posilovat. 1 masér tvrdí, že posilovat s kroužkem se dá i většinu volného času a že je to vytrvalostní cvik s vysokým počtem opakování např. 3x30 a že svaly předloktí a lýtka jsou považována za nejdál od srdce a proto vyžadují nadlidský tvrdý trénink. Nevím, co je na tom pravdy. Pak se objeví i bolesti, které mohou trvat až 4 dny. Nevím, co je na tom pravdy. Rád bych měl velké a silné předloktí a prsty. Můžete, prosím, poradit. Děkuji.
Doktor.18
 

Zobrazit nabídku

Re: posilování předloktí

Příspěvekod Sobík » čtv 16. led 2014 10:29:17

Ahoj,

ono je posilování a posilování, když jde o kroužky. Pokud mají být řádně zapojeny svaly předloktí, je kroužek třeba stisknout silou a delší dobu podržet. Protažení svalu také musíš cítit, takže je cvik potřeba doplnit o ohyb zápěstí.

Záleží také dost na genetice. Většinou na svalový rozvoj předloktí stačí silové cviky s vysokou zátěží jako je třeba mrtvý tah nebo shyby. Pokud se přesto předloktí nerozvíjí a je viditelně méně objemné oproti zbytku paže, doplnil bych cviky s kroužky ještě o další (viz níže) a více jak 2x až 3x týdně bych jej neprocvičoval.

Lavita - Sobík
Sobík
 
Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014
 
Příspěvky: 784
Bydliště: Lanškroun


Zpět na Jednotlivé cviky

cron
Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se