Jednotlivé cviky

Velikost stehen

Velikost stehen

Příspěvekod DenDa » čtv 11. zář 2014 16:32:32

Ahoj,

obracím se na Vás s radou. Mám větší problém. Už od malička jsem trpěla menší nadváhou a tento stav nadále přetrvává. Poslední 4 roky cvičím, ne moc pravidelně, ale tak 3-4x týdně mám i dvouhodinový trénink. Vždy jsem měla ploché bříško, s tím nebyl problém, zúžit se nebyla žádná makačka. Problém je u mě ve stehnech. At se snažím jak chci, tohle dolů nejde, a ani pořádně zpevnit nejdou a zaměřuji se cíleně na tyto části. Pravé stehno u mě převládá velikostí nad levým a nejde to dolů ani během, aerobikem, kolem či bruslemi. Poradí mi někdo prosím? Předem děkuji :)
DenDa

Zobrazit nabídku

Re: Velikost stehen

Příspěvekod Sobík » čtv 11. zář 2014 19:30:04

Ahoj,

s nejvyšší pravděpodobností ti tvoje genetika předurčila ukládání tuku spíše do spodní poloviny těla (u žen běžné), což má za následek na pohled širší stehna, případně boky. Zbavit se tuku z těchto míst ale také bohužel není nejsnadnější záležitostí a chce to velkou houževnatost.

Nadále bez obav pokračuj v aktivitách, které zmiňuješ (snaž si přitom hlídat tepovou frekvenci v mezích tvého aerobního pásma). Zaměřil bych se však i na silový trénink vrchní poloviny těla. Díky svalovému rozvoji této oblasti docílíš na tělu větší symetričnosti, což zároveň částečně zmírní současné velikostní rozdíly.

Doporučuji také navštívit bio-impedanční analýzu složení těla, díky které se dozvíš, jaký poměr na nohou tvoří tuky vůči svalům a lépe pak dokážeme navrhnout konkrétní sportovní aktivity pro dosažení kýženého cíle.

Pokud chceš zhodnotit i současný jídelníček (kde můžeme nalézt a opravit nějaké nedostatky), vlož sem prosím aspoň jeden dva poslední dny.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zpět na Jednotlivé cviky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se