Jednotlivé cviky

Kliky

Kliky

Příspěvekod Sofie » ned 05. dub 2015 19:19:26

Dobrý den,

už nějakou dobu cvičím. Minulý rok jsem začala chodit na Workoutové hřiště a pokoušela jsem se tam o základní cviky jako jsou shyby, kliky apod.
U těch shybů a kliků mám velké potíže jelikož nemám zrovna moc velkou sílu vždy potřebuji pomoc. :D Když jde o shyby, tak mě přítel podepírá zespoda abych se tam přitáhla a když jde o kliky pomáhá mi ručníkem. Vždy mě s ním, když jsem dole a nezvládám to přitáhne nahoru. Takhle jsme to praktikovali cca půl roku.
Bohužel se to zlepšovalo, ale velice pomalu.

Potřebovala bych poradit, jak začít cvičit a nebo popřípadě jaké cviky a partie procvičovat k tomu aby udělala sama klik.
Vím, že vše má čas, ale myslím že půl roku bez výrazné změny není nic moc :(

Děkuji za odpověď.
Sofie

Re: Kliky

Příspěvekod Sobík » úte 07. dub 2015 15:48:17

Ahoj,

pro spoustu žen je problém udělat jeden jediný shyb, ani nemají takové předpoklady pro svalový růst jako muži, proto to jde pomaleji, každopádně je to stále o tréninku, pevné vůli a smysluplném cíli. Nyní na to jdeš správně, jen to nesmíš vzdát.

Kromě dopomoci přítele můžeš cvičit také negativní shyby, kdy se například s odrazem přitáhneš ke hrazdě a poté pozvolna a kontrolovaně (se zapojením svalů) spouštíš opět do výchozí pozice. Do cvičení lze zapojit i fitness gumu, která sníží váhový odpor.

Provádění kliků si lze ulehčit zase změnou polohy těla, kdy dlaně budou položeny výše oproti špičkám chodidel (můžeš se opírat například o hranu postele).

Důležité je každopádně stále zkoušet oba cviky i bez dopomoci další osoby nebo pomůcek.

Mysli také na to, že čím vyšší silové zatížení budeš v rámci svých tréninků vyvíjet, o to větší nároky budou kladeny na stravu a živiny díky ní přijímané. Ve chvíli, kdy jedno nebo druhé podceníš, výsledky budou minimální.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod mário » ned 12. dub 2015 10:55:54

Ahoj. Chtěl bych se zeptat: Mužu nahradit bench pres kliky ? Posilovací lavice mi dosloužila a novou kupovat nechci. Zato mám univerzální hrazdu do dveří na shyby.Která se dá použít i na kliky.
mário

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Sobík » čtv 16. dub 2015 10:35:14

Ahoj,

v domácím prostředí jsou kliky plně dostačující (a technicky méně náročnější oproti benchpressu), není však ideální držet se pouze klasického provedení ale během tréninků volit a střídat různé varianty (široké a také naopak úzké postavení dlaní, kliky na jedné ruce, zapojení podlahových adaptérů, přítahy k hrazdě) a zvyšovat také odpor přidáváním závaží (například zátěžová vesta, batoh s kotouči, kliky ve stojce).
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zpět na Jednotlivé cviky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se