Jednotlivé cviky

Běhání

Běhání

Příspěvekod Honza » pon 20. dub 2015 9:33:56

Čau, chtěl bych shodit tuk na břiše. Info ohledně stravy při hubnutí už jsem hledal, teď mě ale zajímá to, jak správně běhat. Někde píšou, že se tuky spalujou jen při určitý tepový frekvenci (monotónní běh při určitý rychlosti, která neni moc vysoká) a někde zas píšou, že nejvhodnější je intervalovej trénink se zařazenim sprintů, což údajně zrychlí metabolismus. Ale při sprintování člověk dosahuje hodně vysoký tepový frekvence a podle 1. varianty by se tuky neměly spalovat. Jaká je teda pravda? Díky za odpovědi. ;)
Honza

Re: Běhání

Příspěvekod Sobík » pon 20. dub 2015 17:06:19

Ahoj,

je pravda, že pokud běháš a chceš čistě podpořit redukci tuku, je optimální držet se v pásmu své aerobní tepové frekvence. Pokud se však na celou problematiku podíváš s nadhledem, tvoje tělo bude snižovat váhu, pokud v rámci jídelníčku budeš dlouhodobě zůstávat v energetickém deficitu - budeš-li přijímat stále kvalitní živiny, ale přitom méně kalorií, než je tvůj současný denní energetický výdej. Pak je na hubnutí prakticky vhodná jakákoli fyzická aktivita, včetně sprintů, HIT či silového tréninku, během kterého ve výsledku za shodný časový úsek spálíš mnohem více kalorií, než při klasickém běhu. Dívej se tedy na to jako na celek, organismus tuk totiž nebude spalovat přímo během sportovní aktivity, ale hlavně v době okolo ní.
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Příspěvekod Honza » pon 20. dub 2015 17:33:55

Dobře.

Je jasný, že abych zhubnul, musim víc kalorií spálit než přijmout, tak sem napíšu muj plán.

Každej den ujdu asi 3 km, někdy i o něco víc a chtěl bych trénovat HIIT 3x tejdně vždycky po dobu 10 až 20 minut. Nemoh by jsi mi prosim sestavit ukázkovej jídelníček, co jíst před tréninkem a po něm a co jíst během celýho dne, abych fakt zhubnul? Já to nějak nedokážu spočítat ty kJ. :)
Honza

Zobrazit nabídku

Příspěvekod Sobík » pon 20. dub 2015 19:40:08

Pokud jsi opravdu rozhodnutý změnit svoje tělo, nech se v prvním kroku změřit na bio-impedanční analýze těla (viz databáze center v České republice). Získáš tak o sobě hodnotné informace a zároveň také podklad pro sestavení nového jídelníčku. Bez toho to bude stále pouze alchymie. ;)
Lavita - Sobík
Sobík

Luboš Lerch
Lifestyle Coach
Poradce pro výživu
IČ: 74121014

Zpět na Jednotlivé cviky

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Přihlásit se